Zaznacz stronę

Alera zatrudnia opiekunów i opiekunki osób starszych do pracy na terenie Niemiec

Firmę tworzy sztab profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Szczegóły zlecenia:

Podopieczna pani Ilse, ma 96 lat, 155 cm wzrostu i waży około 60 kg. Ma przyznany Pflegegrad 4, a jej główne dolegliwości to osłabienie starcze. Seniorce trzeba pomóc przy wstawaniu, siadaniu, jedzeniu (pokrojenie na mniejsze kawałki). Pani Ilse słabo widzi. Ma założony cewnik, opiekunka na bieżąco go opróżnia, wymianą cewnika zajmują się pielęgniarki. Podopieczna porusza się głównie na wózku, ale nie trzeba jej dźwigać, tylko wesprzeć przy wstawaniu. Do pani Ilse 2x dziennie przychodzą pielęgniarki Pflegedienst,  rano 9-10, potem 17-19 – podają tabletki, wymieniają cewnik, zakładają pończochy uciskowe.

Przykładowy plan dnia: 
Podopieczna wstaje przed godziną 8, podaje się jej picie i lekarstwo, następnie opiekunka pomaga w myciu podopiecznej. Kawa i śniadanie, między 9-10 przychodzą pielęgniarki. Obiad około 12, po obiedzie pani Ilse śpi – wtedy opiekunka ma przerwę (ale są to różne pory). Jak Seniorka wstaje podaje się kawę, deser. Kolacja zazwyczaj 18-19, zaraz po kolacji podopieczna idzie spać. Kąpiel pani Ilse jest raz w tygodniu.

Opiekunka ma przerwę codziennie po obiedzie, dodatkowo w weekendy częściej odwiedza rodzina – można wtedy wyjść na dłużej. W pobliżu domu jest kościół. Zakupy robi się w piątek lub sobotę – opiekunka robi listę i jedzie z wnuczką pani Ilse na zakupy, nie ma problemu z pieniędzmi na utrzymanie.

Dom wolnostojący w niewielkim miasteczku, bardzo duży ogród i taras, do centrum jest ok. 10 min pieszo. Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre, jest internet, TV również w pokoju opiekunki. Na piętrze domu, w osobnym mieszkaniu, mieszkają wnuczka podopiecznej z mężem. Kontakt z nimi został oceniony na bardzo dobry. W domu są dwa psy, zajmowanie się nimi nie należy do zadań opiekunki.
Obecna opiekunka po przedłużeniu zlecenia pracuje tam od trzech miesięcy. Po 6 tygodniach przerwy chciałaby wrócić na miejsce pracy. Dla zdecydowanych osób udostępniamy numer telefonu, w celu wypytania bezpośrednio o szczegóły oferty.

Dane firmy

ALERA PRIVATE PFLEGE
sp. z o.o. sp. Komandytowa
PL-41-902 Bytom
ul. Moniuszki 26a
tel : 730 153 198
mail : rekrutacja@alera.com.pl

 

Formularz kontaktowy